שלל צמחי מרפא לשינה טובה יותר

צמחי המרפא שיעזרו לכם לישון יותר טוב ולהפחית מהסטרס

נראה שבעיות השינה מוכרות לרוב האוכלוסייה. רבים מאיתנו עברו לילות שכאלו, ורבים מאיתנו עוברים לילות שכאלו באופן קבוע. לילות בהם הם מתהפכים מצד לצד בחוסר אונים ופשוט לא נרדמים.

שינה טובה חשובה מאוד לבריאות הגוף והנפש. מי שלא ישן טוב ירגיש מיד הפרעה בתפקוד בבוקר שלמחרת, כאשר עצימות ההפרעה משתנה ביחס ישיר למחסור בשעות שינה. אתם עשויים למצוא את עצמכם לא מרוכזים, עצבניים ואפילו במצב רוח ירוד. והמחקרים מראים כי חוסר שינה ממש מסוכן לבריאות, הוא מעלה את הסיכון למחלות לב, אלצהיימר ובעיות רבות אחרות.

הסיבה לבעיה היא בדרך כלל סטרס. כולנו חיים תחת סטרס, והוא יוצר אצלנו אי שקט המונע מאיתנו לישון. לפעמים מקורו של הסטרס הוא החיים האישיים, לפעמים זה הלחץ בעבודה ולא לזלזל בסטרס שאנו חווים ברמה הלאומית – אם זו הכלכלה, המצב הביטחוני או הפוליטי.

מסתבר שצמחי מרפא שונים יכולים לעזור לנו להתמודד עם הסטרס. צמחים רבים, חלקם בוודאי מוכרים לכם, יכולים לסייע להפחית מתח וחרדה, ולהשרות עליכם תחושת שינה. אז לפני שבוחרים בכדורי שינה, כדאי לתת סיכוי לצמחי המרפא.

צמחי מרפא משרי שינה ורוגע

לבנדר – צמח הלבנדר ידוע בריחו הנעים, ואנו יכולים למצוא אותו הרבה פעמים בסבונים ומוצרים קוסמטיים. הוא ידוע בסגולותיו הרפואיות עוד מימי קדם, ויש לו שימושים שונים. אחת מהשפעותיו החזקות של השמן האתרי שבצמח הלבנדר הוא תחושת הרוגע המשרה שינה. מדובר בהשפעה חזקה למדי, ואפילו תרופת המרשם ’לשיאה' מבוססת על שמן לבנדר. ניתן להשתמש בשמן לבנדר בחליטות תה, ואף להוסיף את הצמח לאמבטיה חמה לפני השינה.

פסיפלורה – כאשר אתם שומעים פסיפלורה אתם בעיקר חושבים על הפרי החמצמץ. אך מסתבר שחלקי הצמח האחרים, כמו הפרחים והעלים הם בעלי תועלת רבה. ניתן להשתמש בהם לצורך חליטות תה מרגיעות, נוגדות חרדות, המסייעות גם ליצירת תחושת עייפות. ניתן לרכוש עלי פסיפלורה יבשים ולהכין חליטות תה מרגיעות.

ולריאן – ולריאן הוא צמח הגדל במדינות אירופה ואסיה. הוא ידוע ברפואה המסורתית עוד מימי יוון העתיקה, ונעשה בו שימוש למטרות שונות. בין יתר ההשפעות של הצמח יש לו השפעות מרגיעות. המדענים משערים כי ההשפעה המרגיעה היא תוצאה של השפעת החומרים הפעילים שבצמח על המוליך העצבי GABA. ניתן לצרוך ולריאן בצורות שונות, אך הכנת החליטה דורשת זמן ממושך בהשוואה לחליטות אחרות. לכן ניתן להשתמש בתמציות ולריאן או כמוסות המופקות משורש הצמח.

קמומיל – הקמומיל הוא אחת מחליטות התה הפופולריות. לצמח שמן אתרי הידוע ברפואה המסורתית כמסייע לצורך חיטוי, טיפול בדלקות, בעיות עיכול, כאבי מחזור ועוד. הצמח מסייע גם לטיפול בבעיות שינה, ולצד השפעתו המרגיעה הוא גם מרפה את השרירים. בקלות ניתן להכין חליטות תה קמומיל. ולא תצטרכו להתאמץ לחפש; ניתן להשיג אותו בכל סופרמרקט.

אנא דעו, אנו כאן כדי לתמוך בכם בכל דרך אפשרית.
אנו מאחלים לכם דרך שלמה להחלמה מלאה, לבריאות טובה, לרווחה ולשלווה.

צמחי מרפא משרי שינה ורוגע

הסיבה העיקרית לבעיות השינה היא סטרס, המפריע לנו לישון באופן טוב ומסכן את הבריאות הגופנית והנפשית שלנו. חיי היום יום, לחץ בעבודה, וסטרס לאומי עשויים להיות מקורות לסטרס שגורמים לבעיות השינה.

כן, צמחי מרפא יכולים לסייע להפחית מתח וחרדה ולהשפיע על תחושת השינה שלנו. צמחים רבים, חלקם ידועים לציבור, כמו פסיפלורה, וחלקם פחות ידועים, כמו רמונית, יכולים לסייע בטיפול בבעיות השינה.

הסימפטומים המאפיינים את בעיות השינה יכולים לכלול קושי להרדם או להישאר ישנים, התעוררות תכופה בלילה, שינה שאינה מספקת או רטרוגרדציה, התעוררות מוקדמת בבוקר ועוד…

תרצו לקבל שיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות?
השאירו מספר ומטפל יחזור אליכם בהקדם!