סל תרופות טבעיות לטיפול טבעי בכבד שומני

טיפול טבעי בכבד שומני

כבד שומני, שאינו נגרם כתוצאה משתיית אלכוהול, הוא מחלת הכבד השכיחה ביותר. למעלה ממחצית הסובלים ממשקל יתר סובלים מכבד שומני. ובכלל האוכלוסייה למעלה מעשרים אחוז סובלים מכבד שומני. אמנם לא רק בעלי משקל יתר סובלים מהמחלה, אך ישנו קשר ישיר בין העליה בהשמנה בקרב האוכלוסייה, לבין העליה בשכיחות המחלה.

בקבוצות הסיכון העיקריות למחלה נמצאים אלו הסובלים מלחץ דם גבוה, משקל יתר, סכרת, מחלות לב וכלי דם ובעלי יתר שומנים בדם.

במאמר נתייחס בדרכי הטיפול הטבעיים בכבד שומני, אך מנגד, רצוי בנוסף להתייעץ עם רופא מוסמך.

מהי מחלת כבד שומני

מחלת כבד שומני היא הצטברות גבוהה של שומן בכבד, והיא מחולקת ל 4 דרגות:

כבד שומני מדרגה ראשונה – כאשר למעלה מ 10% ממשקל הכבד הוא שומן.

דרגה שנייה (סטוטוהפטיטיס) – זהו שלב שבו הצטברות השומן גורמת לתהליך דלקתי, אך עדיין אין פגיעה בכבד.

דרגה שלישית (פיברוזיס) – זהו מצב שבו ישנה הצטלקות ברקמות הכבד, ואלו הן רקמות שאינן מתפקדות.

דרגה רביעית (שחמת הכבד) – זוהי הדרגה שבה ישנה הצטלקות נרחבת בכבד ופגיעה בתפקודו. יש לכך תופעות לוואי רבות וזהו מצב בלתי הפיך.

טיפול טבעי בכבד שומני – מה הגורמים?

הגורמים לכבד שומני הם בעיקר תזונה רוויית שומנים, לצד מיעוט בפעילות גופנית. לכן במסגרת הטיפול יש צורך בשינוי אורחות החיים. ואת זה כל רופא יגיד לכם. ודרך אגב, גם התמודדות עם סטרס חשובה. ישנם אינספור מחקרים המראים את הקשר בין סטרס לבין הפגיעה בתפקודי הגוף.

ניתן לרפא כבד שומני בשלבים הראשוניים, כלומר לפני שהופיע הצילוק. הטיפול ניתן בהתאמה אישית למטופל, כאשר יש לבחון את אורחות חייו ולזהות את הגורמים לבעיה.
תזונה ופעילות גופנית היא הבסיס לריפוי, אך הרפואה הטבעית משתמשת גם בצמחי מרפא, בעזרתם ניתן להאיץ את תהליכי ההחלמה. בעזרת השילוב של כל הגורמים ניתן לנטרל את הפעילות הדלקתית, לשפר את המטבוליזם ולעודד את סילוק השומן מהכבד.

צמחי מרפא לריפוי כבד שומני

הנטורופתים עשויים להשתמש בצמחים שונים לצורך ריפוי כבד שומני, וכל מטופל יקבל תכנית אישית. אך ברצוננו לדבר על 3 צמחים בהם נהוג להשתמש: ארטישוק, סכיזנדרה וגדילן מצוי.

ארטישוק – הארטישוק מוכר לכולנו, זהו ירק שמקובל להשתמש בו במטבח. אך מסתבר שלצמח זה ישנן כמה תכונות חשובות המסייעות לטפל בכבד שומני. בארטישוק ישנו חומר בשם סינרין, זהו החומר המעניק לו את הטעם המריר.
חומר זה מסייע לעכב את ייצור הכולסטרול בכבד, ומזרז את הפרשתו של הכולסטרול מהכבד החוצה. ולכן הוא חשוב מאוד לצורך ניקוי כבד שומני. יתר על כן, ארטישוק מסייע להוריד רמות של כולסטרול מסוג HDL ולהעלות רמה של LDL, ולהפחית את רמת הטריגליצרידים בדם.

סכיזנדרה – זהו פרי המגיע מסין, והוא ידוע מאוד ברפואה הסינית העממית, וגם היפנית והרוסית. ובחמישים השנים האחרונות הוא גם ידוע היטב במערב. צמח זה נחקר רבות, ויש בו שפע של חומרים פעילים המתאימים למגוון בעיות, לרבות כבד שומני. הוא מסייע לטפל בכולסטרול גבוה, שומנים בדם וכבד שומני. לצורך הטיפול משתמשים בפירותיו היבשים או הזרעים.

גדילן מצוי – גדילו מצוי הוא אחד מצמחי ארצנו, זהו פרח סגול וקוצני אותו ניתן לראות באזורים שונים של הארץ. זרעי הצמח מכילים חומר בשם סילימרין, ולו השפעות חיוביות על הכבד. הוא כולל נוגדי חמצון המפחיתים פעילות דלקתית, יש לו יכולות במניעת צילוק ואף יכולות להאצת התחדשות תאי הכבד.

אנא דעו, אנו כאן כדי לתמוך בכם בכל דרך אפשרית.
אנו מאחלים לכם דרך שלמה להחלמה מלאה, לבריאות טובה, לרווחה ולשלווה.

צמחי מרפא לריפוי כבד שומני

מחלת כבד שומני היא הצטברות גבוהה של שומן בכבד, והיא מחולקת ל-4 דרגות.

הסיכונים העיקריים למחלת כבד שומני הם לחץ דם גבוה, משקל יתר, סכרת, מחלות לב וכלי דם ובעלי יתר שומנים בדם.

מחלת כבד שומני מחולקת ל-4 דרגות: ראשונה, שנייה (סטוטוהפטיטיס), שלישית (פיברוזיס) ורביעית (שחמת הכבד).

הגורמים העיקריים למחלת כבד שומני הם תזונה רוויית שומנים ומיעוט בפעילות גופנית.

הטיפול במחלת כבד שומני כולל שינויים באורח החיים כמו תזונה בריאה, פעילות גופנית והתמודדות עם סטרס. עם זאת, יש לפנות לרופא להתייעץ לגבי הטיפול המתאים לכל מקרה בפרטי.

תרצו לקבל שיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות?
השאירו מספר ומטפל יחזור אליכם בהקדם!