מחטים של דיקור סיני לרפואה אלטרנטיבית

דיקור סיני לטיפול במיגרנה

רבים מאיתנו סובלים ממיגרנה, אך כאשר הכאבים המשביתים של המיגרנה תוקפים אותנו, אין בצרת הרבים ולו טיפה אחת של נחמה. הבעיה יכולה ללוות אותנו במשך עשרות שנים, ולגרום לפגיעה משמעותית באיכות החיים שלנו.

מבחינה רפואית, במשך שנים רבות הבעיה נתפסה כמחלה של כלי דם במוח. אך היום התפיסה הרפואית רואה במיגרנה מחלה נוירולוגית של המוח. התופעה מתחילה כאשר באזור מסוים של קליפת המוח ישנה ירידה בפעילות, דבר הגורם לעליה באספקת הדם, יחדיו עם עליה באשלגן וחומצה גלוטמית באותו האזור. ולאחריה ישנה ירידה באספקת הדם, וזהו השלב בו מתחיל כאב הראש.

התקפי המיגרנה יכולים להימשך כמה שעות, ואף כמה ימים. לעתים הם אף מלווים בבחילות והקאות. הכאב בדרך כלל מורגש בצד אחד של הראש, ומלווה ברגישות גבוהה לאור ולרעש.

מה גורם למיגרנה? על פי הידע הקיים היום המיגרנה היא מחלה תורשתית פילוגנטית, כלומר יותר מגן 1 גורם למחלה. ויחדיו עם הנטייה הגנטית, ישנם גם גורמים סביבתיים הגורמים למחלה. ובשורה רעה נוספת לסובלים מהבעיה – המחקרים המראים קשר מסוים בין מיגרנה לשבץ מוחי.

הטיפולים הקיימים מבוססים בעיקר על תרופות ממשפחת הטריפטנים. השפעתם משתנה מאדם לאדם, ולא ניתן להשתמש בתרופות אלו לאורך זמן. הן עשויית לגרום לתופעות לוואי, ואף התקפי מיגרנה חוזרים. ישנן עוד תרופות המתאימות לטיפול מונע, אך רשימת תופעות הלוואי והבעיות היא ארוכה למדי.

האם דיקור סיני יכול לעזור לטיפול במיגרנה

דיקור סיני הוכח כטיפול יעיל בכאב, לכל סוגי הכאב. למרות שכאבי המיגרנה הם מעט שונים במאפייניהם מכאבים אחרים, עדיין ישנן עדויות חזקות ליעילות של דיקור סיני כטיפול במיגרנה. וכמובן, יתרון משמעותי של דיקור סיני הוא שאין לו תופעות לוואי. זאת בניגוד לטיפולים התרופתיים הידועים כבעייתיים מבחינת פוטנציאל תופעות הלוואי.

כמו כן, מלבד המענה לכאב הראש, דיקור סיני יכול לסייע גם בהתמודדות עם התסמינים הנלווים של בחילות, סחרחורות והקאות.

ישנן כמה נקודות חשובות בהקשר של דיקור סיני וכאב מיגרנה:

דיקור סיני מפחית תהליכים דלקתיים – התופעות המתרחשות במוח במהלך התקפי המיגרנה (התכווצות והתרחבות כלי הדם), גורמים בסופו של דבר לתהליך דלקתי. ולכן לעתים מטפלים בה גם באמצעות תרופות נוגדות דלקות. וכאן ישנו יתרון לדיקור סיני, השפעותיו גורמות לשחרור חומרים נוגדי דלקת טבעיים של הגוף.

דיקור סיני מביא להפרשת סרוטונין – המחקרים מצביעים על כך כי ירידה כרונית בכמות הסרוטונין קשורה למקרי המיגרנה, ולכן איזון הסרוטונין באמצעות דיקור סיני מסייע להילחם בבעיה. הרפואה הקונבנציונלית נוהגת להשתמש בתרופות ממשפחת הטריפטנים, וגם סרוטונין משתייך למשפחה זו.

דיקור סיני משפר את זרימת הדם – ידוע כי דיקור סיני משפיע באופן חיובי על זרימת הדם. והשפעה זו יכולה להתגבר על אי הסדירות בזרימת הדם בקליפת המוח, בשלבים שלפני התקף המיגרנה.

סובלים מכאבי המיגרנה? אתם בהחלט יכולים לפנות לעזרת הרפואה הסינית. דיקור סיני הוא אחד הכלים, אך הרפואה הסינית מסתכלת על הגוף כמכלול אחד של גוף ונפש ויכולה להציע לכם כלים טיפולים נוספים.

אנא דעו, אנו כאן כדי לתמוך בכם בכל דרך אפשרית.
אנו מאחלים לכם דרך שלמה להחלמה מלאה, לבריאות טובה, לרווחה ולשלווה.

האם דיקור סיני יכול לעזור לטיפול במיגרנה

דיקור סיני הוא שיטת טיפול עתיקה מתוך הרפואה הסינית המבוססת על המסקנה כי המח והגוף הם אחד, והחלמה צריכה להיות משולבת של שימוש בתרופות וטכניקות מסורתיות כמו דיקור סיני.

כן, דיקור סיני יכול לטפל במיגרנה. הדיקור מטפל באופן מיידי בכאב ובתוספת החלק הפיזי, הנפשי והרגשי של הטיפול. הוא משתמש בסיבוב ולחץ בנקודות מסוימות בגוף של המטופל

הסימפטומים של מיגרנה עשויים לכלול כאב ראש חזק ומורגש בצד אחד של הראש, רגישות לאור ולרעש, רגישות למגע, כאב בצוואר, קיץ והקאות. התקפי מיגרנה עשויים להיות יום כלכלי ולהימשך עד כמה ימים.

למנוע מיגרנה, ניתן להימנע מגורמים סביבתיים כמו רעש, ריחות חזקים ואור חזק.

תרצו לקבל שיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות?
השאירו מספר ומטפל יחזור אליכם בהקדם!