דיקור סיני יפני והקשר לדיקור נוירולוגי

דיקור סיני יפני והקשר לדיקור נוירולוגי – יונתן בן שטרית

לעולם של הרפואה סינית הגעתי אחרי רצון לעשות משהו שיעזור לסביבה שלי ולביתי, לעזור ולתת תקווה איפה שקשה לראות את האור בקצה המנהרה.

הגעתי בהמלצה של חבר ומיד התחלתי לחקור ולהבין כמה שיותר מה זה אומר להיות מטפל ברפואה משלימה, רפואה סינית.

החלטתי על בית ספר מוכר ורציני כדי לקבל את ההכשרה הטובה והמקיפה ביותר. בהתחלה עדין לא הרגשתי את התשוקה והחיבור לתחום כי זה הרבה מבואות ונושאים שעדיין לא באמת שיקפו את עולם הרפואה הסינית אבל מהשנה השיניה כבר טסתי כמו שאומרים, הבנתי שאני במקום הנכון.

הבנתי שהרפואה הסינית היא בשבילי, אם זה בגלל האנשים שלמדו איתי, המרצים, התכנים, הפילוסופיה, התרבות, וההבנה שזה עולם שלא נגמר עם תחומים רבים ומגוונים.

את הרפואה היפנית הכרתי בסוף שנת הלימודים הרביעית שלי ברפואה הסינית ושם גיליתי עולם נוסף מדהים לא פחות, והחלטתי להמשיך ללימודים דו שנתיים בהנחייתו של רן כליף של ד״ר מאטצומוטו. כמובן שהרפואה היפנית מתבססת על הרפואה הסינית המסורתית אבל יש לה מן טוויסט של עבודה ותקשורת עם המטופל ופידבק מהיר יותר מה שמאוד חשוב למטופל שסובל מכאבים או מבעיה שמגבילה אותו ביום יום.

השוני בין הרפואה היפנית לסינית היא בכמה דברים קטנים אבל מיוחדים, לדוגמא:

  • עומק המחט
  • סדר העבודה
  • חשיבות הניקיון
  • בדיקת רפלקסים ועוד….


אני תמיד אוהב לגלות עולמות חדשים גם כי זה מרתק וגם כי אני תמיד מחפש דברים פרקטיים וחזקים אז תוך כדי העבודה ברפואה היפנית נחשפתי לשיטת דיקור מערבית שפיתח אותה רופא כירורג אמריקאי ממוצא יפני, ששמו ימאמוטו. זאת בעצם שיטה של שיקוף של כל מיני אזורים בגוף שבעזרת דיקור בראש אפשר להשפיע על כמעט כל בעיה שיש לנו בגוף .

הדיקור משפיע על המערכת העצבית של הגוף והאפקט הוא לרוב מהיר יותר, כמובן שאנחנו יכולים לשלב את זה עם עוד דברים כדי להאיץ את תהליך ההחלמה.

הדיקור עוזר המון בתופעות לוואי אחרי תאונות קשות, שתוקים ופגיעות בגפיים, אחרי אירועים מוחיים, הדיקור חשוב לתהליך השיקום ויש צורך לעשות אותו בסמיכות לאירוע. כמובן שהדיקור מצוין גם לכאבים כללים בגוף, בעיות אורטופדיות, בעיות נשימה, שינה, מיגרנות ועוד…
הדיקור לא כואב ונעשה בסביבה סטרילית כמובן.

מחבר/ת המאמר: יונתן בן שטרית
מחבר/ת המאמר: יונתן בן שטרית

שמי יונתן בן שטרית ואני מטפל מוסמך ברפואה סינית כבר מעל 11 שנים. אני מתמחה בבעיות אורטופדיות, כאב, שיקום ובעיות נוירולוגיות.
לעמוד פייסבוק שלי

תרצו לקבל שיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות?
השאירו מספר ומטפל יחזור אליכם בהקדם!