מטפל ברפואה אלטרנטיבית בעזרת נקודות לחיצה

ההתאמה המושלמת ביותר עבורך: טיפים לבחירת מטפל ברפואה אלטרנטיבית

אנו רוצים לקחת רגע כדי לשלוח לכם את איחולינו החמים ביותר לבריאותכם ולשלומכם. אנו מקווים שתרגישו טוב יותר מאי פעם.
אנו יודעים שההתמודדות עם מחלה, או עם פציעה יכולה להיות חוויה מאתגרת וקשה, אבל אין לנו ספק שתצאו ממנה חזקים מתמיד. יש לנו ביטחון מלא שעם הגישה החיובית, החוסן והנחישות שלכם, אתם תתגברו על כל מכשול שנקרה בדרככם.

מעבר להיותה גישה טבעית והוליסטית, אם הייתם שואלים, למה אנשים רבים נמשכים לרפואה אלטרנטיבית? אז אגלה לכם סוד.
יותר מאי פעם אנשים נעשים מודעים לבריאות שלהם. הם בוחנים יותר ויותר את הרפואה האלטרנטיבית, לא רק כאמצעי להשגת בריאות טובה, אלא גם לשמירה עליה. אחת הסיבות בקצרה, משום שרפואה אלטרנטיבית שמה דגש רב גם על מניעה ולא רק על טיפול בסימפטומים.

רפואה אלטרנטיבית מתייחסת למגוון רחב של שיטות וטיפולים, הנופלים מחוץ לתחום הרפואה הקונבנציונלית, לרבות צמחי מרפא, טיפול טבעי בכבד שומני, טיפולי רייקי, הומאופתיה, דיקור, ריפוי אנרגטי ועוד.

בעוד שיש כמה מפקפקים בבטיחותה וביעילותה של הרפואה האלטרנטיבית, הפופולריות שלה ממשיכה לגדול במיוחד, יותר אנשים מחפשים גישות משלימות לטיפול שלא ניתן בשום אופן, להשיג דרך הרפואה המסורתית.

בהתחשב במגוון הרחב של הטיפולים הקיימים וברמות המומחיות השונות בין המטפלים, בחירת מטפל ברפואה אלטרנטיבית יכולה להיות משימה מאתגרת, אבל אנחנו כאן, כדי להפוך אותה למשימה נעימה ומהנה עבורכם. לשם כך, הנה כמה הנחיות בסיסיות, שיעזרו לכם למצוא את ההתאמה המושלמת ביותר.

תוכן עניינים

טיפ: הבריאות שלכם חשובה מאוד. לפני שאתם מתחילים במסע הבחירה והטיפול, יש לזכור, כי זה בסדר לקחת את הזמן כדי למצוא את המטפל הנכון. בסבלנות ועם ראש פתוח, אתם יכולים למצוא מטפל ברפואה אלטרנטיבית שיכול לעזור לכם להשיג את מטרותיכם הבריאותיות.
זכרו דבר חשוב מאוד, אל תתנו לאף אחד להפציר בכם. קחו את הזמן לבדוק את המטפל ואת הפרקטיקה שלו, לפני קביעת פגישה. בדקו את אתר האינטרנט שלו, דפי המדיה שלו, וכל הספריות המקוונות כדי ללמוד עוד על הכישורים, הניסיון וגישות הטיפול שלו!

טיפים לבחירת מטפל ברפואה אלטרנטיבית

סוג הטיפול

ברפואה אלטרנטיבית יש גישות שונות, ולכן חשוב לבחור מטפל שהטיפול שלו תואם את המטרות והערכים שלכם. לדוגמה, טיפולים מסוימים מתמקדים בריפוי הוליסטי, בעוד שאחרים עשויים להשתמש בגישות רפואיות מסורתיות יותר. חפשו מטפל מקצועי שלוקח את הפרקטיקה שלו ברצינות. הוא צריך להיות מסוגל לספק לכם תוכנית טיפול ברורה ולהיות פתוח, גלוי וישר איתכם לגבי הסיכונים והיתרונות הפוטנציאליים של הטיפול.

לעתים אנו מחפשים מטפל בתחום ספציפי, כלומר ברור לנו מהו הטיפול שאנו מחפשים. אך מנגד, ישנם אנשים הסובלים מבעיה ואינם בטוחים כיצד לטפל בה. הם פתוחים לגבי אפשרויות הטיפול האלטרנטיביות, אך אינם מודעים לכל האפשרויות. ואינם יודעים מה מתאים עבורם. כמובן שיתכנו טיפולים שונים אשר יכולים להתאים. לכן כדאי לעשות קצת מחקר מקדים, ולגלות אילו אפשרויות קיימות. למזלכם בעזרת האינטרנט ניתן בקלות ללמוד על סוגי טיפולים אלטרנטיביים, והשימושים שלהם. יתכן כי לחלקם תתחברו, ולאחרים פחות.

לפני שתתחילו לחפש מטפל, קחו את הזמן כדי להבין את הצרכים הבריאותיים שלכם ואת המטרות. באילו תסמינים או מצבים אתם מקווים לטפל באמצעות רפואה אלטרנטיבית? מהן המטרות הבריאותיות שלכם, ומה אתם מקווים להשיג באמצעות הטיפול? מענה על שאלות אלה יכול לעזור לכם לזהות אילו טיפולים או מטפלים עשויים להיות המתאימים ביותר עבורכם.

טיפ: תנסו לברר, איזה סוג של מעקב המטפל הולך לספק לכם? האם הוא יהיה זמין לענות על שאלותיכם, או לספק לכם תמיכה גם בין פגישות? האם הוא יעקוב אחרי מצבכם גם לאחר סיום הטיפול?
שאלו את המטפל על תוכנית הטיפול שלו, וכמה זמן ייקח עד שתתחילו לראות תוצאות. ודאו שתוכנית המטפל תואמת את הציפיות והמטרות שלכם.

תעודות מקצועיות, התמחות והכשרה

אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מטפל ברפואה אלטרנטיבית, הוא האישורים וההכשרה שלהם.

אילו הייתם הולכים לרופא או פסיכולוג, יכולתם לדעת שעומדת מאחוריו דיפלומה המגדירה גם את תחום ההתמחות שלו. אך כאשר מדובר בטיפולים אלטרנטיביים, לא תמיד זה המצב. חלקם נמצאים תחת פיקוח משרד הבריאות, ואתם יכולים לוודא שיש לאדם את התעודות המתאימות. זה נכון לגבי אקופונקטורה, שיאצו ורפלקסולוגיה, אך לא לכל תחום טיפולי שקיים.
במידה והמטפל עוסק בתחום שאינו נמצא תחת הסדרה ופיקוח, המעט שתוכלו לעשות הוא לבדוק האם למטפל יש תעודה מטעם מוסד לימודי שהכשיר אותו לכך. ישנן מכללות, בארץ ובעולם, המעניקות תעודות בכל מיני תחומים טיפוליים.
אך בהחלט יתכנו מטפלים שקיבלו את הכשרתם בצורה מיוחדת, ולא בהכרח יכולים להציג תעודה – כמו למשל אדם שלמד פרקטיקות של שאמניזם באמזונס. במקרים שכאלו חשוב שתתעניינו ברקע שלו, גם אם אין תעודה רשמית.

לכן, חפשו מטפלים מורשים או מוסמכים על ידי ארגונים בעלי מוניטין, אשר סיימו השכלה פורמלית בתחום התמחותם, כגון תואר בנטורופתיה או דיקור סיני. זה יבטיח שיש להם את הידע והכישורים הדרושים כדי לספק טיפול בטוח ויעיל.

טיפ: בדקו אם המטפל משתתף באופן קבוע בכנסים, סדנאות והזדמנויות אחרות להשתלמויות. זה מראה על המחויבות שלו ללמידה מתמשכת והתפתחות. כל אלה, יכולים להועיל למטופלים שלו. אחד הדברים החשובים ביותר לזכור הוא שמגיע לכם לקבל טיפול בטוח ויעיל, לא רק מידיו של מטפל מוסמך, אלא גם מידיו של מטפל מלומד.

ניסיון והמלצות

ניסיון הוא שיקול חשוב בבחירת המטפל. חפשו מישהו שיש לו ניסיון בטיפול במצב הספציפי אליו אתם מבקשים טיפול, ושאלו אותו כמה שנות ניסיון יש לו ובאילו מצבים הוא טיפל. הפניות ממשפחה, חברים או ספקי שירותי בריאות שיש להם ניסיון עם רפואה אלטרנטיבית, יכולות גם להיות מועילות במציאת מטפל מנוסה.
אם קיבלתם המלצות על מטפל, זה כבר סימן מעודד. זה מעיד על כך שאחרים היו אצלו ונעזרו בשירותיו. ובשורה התחתונה יכולים לדווח על חוויה חיובית וטיפול מקצועי. או חס וחלילה להזהיר אתכם מפני חוסר מקצועיות. אך גם כאן עליכם להיות זהירים כאשר אתם נתקלים בביקורות שליליות. יש לזכור כי טיפולים אלטרנטיביים אינם מתנהלים כמו תחום הרפואה, ויתכן כי אנשים שאינם מורגלים לטיפולים מסוג זה לא יצליחו לראות את הערך הטיפולי שהם קיבלו.

טיפ: מיומנויות תקשורת בין אישית, היא חיוניות אצל כל ספק שירותי בריאות, וזה לא שונה כשמדובר במטפלים ברפואה אלטרנטיבית. בחרו במטפל שמתקשר היטב ומוכן להקשיב לחששות שלכם. הוא צריך להיות מסוגל להסביר את תוכנית הטיפול בבירור ולענות על כל שאלה שיש לכם. חשוב להרגיש בנוח עם המטפל על מנת לבנות איתו מערכת יחסים טובה. סמכו על האינסטינקטים שלכם ובחרו במטפל שאתם מרגישים שתוכלו להקים איתו יחסי עבודה טובים.

תחושת בטן

מטפלים רבים מציעים ייעוץ ראשוני חינם, וזו הזדמנות מצוינת להיפגש עם המטפל ולדון בצרכים ובמטרות שלכם. זוהי גם הזדמנות להעריך האם אתם מרגישים בנוח עם המטפל ועם הגישה שלו.
אפשר ליצור קשר טלפוני, וגם לבוא לפגישת הכרות על מנת להתרשם בצורה בלתי אמצעית. תוכלו לשאול את כל השאלות ולעשות מקום לתחושות הבטן שלכם. בפגישה זו תוכלו ללמוד על הרקע של המטפל, על ניסיונו ועל הצלחותיו.
שימו לב כי המטפל אינו מנסה רק למכור לכם מוצר או שירות, אלא באמת מנסה לרדת לעומק הבעיה שממנה אתם סובלים, ואולי גם הרקע לבעיה. ובהתאם לכך מכווין אתכם לגבי הטיפול המומלץ.

טיפ: אחרי הפגישה, האם אתם מרגישים שלמטפל הספיציפי יש חמלה ואמפתיה? מטפל טוב ברפואה אלטרנטיבית צריך להיות מסוגל להזדהות עם מטופליו, להקשיב לדאגותיהם ולספק תמיכה רגשית. ולא פחות, מטפל טוב, הוא צריך להיות בעל גישה חיובית ואופטימית לגבי פוטנציאל הריפוי והשיפור של מטופליו.

אנא דעו, אנו כאן כדי לתמוך בכם בכל דרך אפשרית.
אנו מאחלים לכם דרך שלמה להחלמה מלאה, לבריאות טובה, לרווחה ולשלווה.

טיפים: לסיכום

 1. לשאול על הטיפול לעומק.
 2. לשקול את האמונות והערכים האישיים שלכם.
 3. לחפש הוכחות ליעילות הטיפול.
 4. להתייעץ עם גורם רפואי מוסמך לפני שמתחילים.
 5. להיזהר מטיפולים המבטיחים הבטחות נועזות או לא מציאותיות.
 6. לשים לב למחויבות העלות והזמן הכרוכה בכך.
 7. לבקש משוב מאחרים שניסו את הטיפול.
 8. לשקול סיכונים פוטנציאליים או תופעות לוואי.
 9. לסמוך על האינסטינקטים שלכם ולקבל החלטה מושכלת.
 10. לשמור על ראש פתוח ולהיות מוכנים להתאים את הגישה שלכם לפי הצורך.
 11. להבין את הכישורים והאישורים של המטפל.
 12. לשאול על הגישה והטכניקות המשמשות בטיפול.
 13. לבדוק אם הטיפול נתמך על ידי ארגונים או עמותות מכובדים.
 14. להבהיר כל ספק או חשש שיש לכם עם המטפל.
 15. להימנע מטיפולים המחייבים אתכם להפסיק את הטיפול הרפואי הקונבנציונלי.
 16. לשקול את זמינות ונגישות הטיפול.
 17. להיות סבלניים ומציאותיים לגבי התוצאות הצפויות.
 18. להישאר מעודכנים ולעקוב אחר כל שינוי או התקדמות.
 19. לסמוך על האינטואיציה בהקשבה לגוף שלכם.
 20. תמיד לתעדף את הבטיחות והרווחה שלכם.

כדאי לקחת בחשבון את סוג הטיפול הנדרש ולבדוק את האפשרויות הקיימות בשוק, וכן לבדוק את רקע המטפל ואת ההכשרה שלו.

ניתן לבדוק באינטרנט ובמקורות מקצועיים כמו כתבי עת, ספרים וכו', או לשאול עמיתים, חברים ומומחים בתחום להמלצות.

כדאי לבדוק את רקע המטפל, את ההכשרה שלו ואת התעודות המקצועיות שלו. בנוסף, כדאי לשאול לפני הטיפול על ניסיונו ומומחיותו בטיפול בבעיות דומות לשלכם.

כמה סוגי הטיפולים האלטרנטיביים הפופולריים ביותר הם עיסוי, רפלקסולוגיה, טיפול בצמחי מרפא, אקופנקטורה והיפנוזה.

תרצו לקבל שיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות?
השאירו מספר ומטפל יחזור אליכם בהקדם!